1. Formirani svi nacionalni saveti nacionalnih manjina
  2. Rezultati ponovnih izbora za članove Nacionalnog saveta češke nacionalne manjine
  3. Rezultati ponovnih izbora za članove Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine
  4. Konačni rezultati izbora
  5. Ponovni izbori na dva biračka mesta za češku i rumunsku nacionalnu manjinu
  6. Najviše glasova za listu „Grupa birača ‘Senjuk’ Ivan Kuzma“
  7. Glasalo 28,46 odsto upisanih Slovenaca
  8. „Zajednica Čeha u Srbiji“ odnela pobedu
  9. Najviše je osvojila lista „Rumunska lista Dr Jon Omoran“
  10. Glasalo je 45,22 odsto upisanih Poljaka
  11. Pobeda liste „Gerhard Podunavske Švabe zajedno, Antun Bek“
  12. Najviše glasova za listu „Esnaf Kujtim Demir“
  13. Glasalo 12,90 odsto upisanih Grka
  14. Pobeda liste „Za pobedu Erdelj Osman“  
  15. Najviše glasova za listu „Sveevropski romski pokret“
  16. U većini mesta lista Vladimira Zaharijeva osvojila većinu glasova
  17. Veličkovski: Lista „Makedonija u srcu“ nije ni verifikovana
  18. Za listu „Rusini zajedno” najviše glasova
  19. Konferencija za štampu u Nacionalnom savitu bunjevačke nacionalne manjine
  20. Izborna lista „Hej, Slovaci“ Mihal Balaž izražava sumnju u rezultate izbora
  21.  „Vlasi za Srbiju“ pobedili u Žagubici
  22. Bez promena u bunjevačkom nacionalnom savetu
  23. Pobeda liste „Matica slovačka u Srbiji – Ljibuška Lakatoš – Matica slovenská v Srbsku – Libuška Lakatošová
  24. Pastor: Mađarska sloga dobila najveću podršku
  25. Kamberi vodi na izborima za Nacionalni savet Albanaca
  26. Ugljaninova lista pobedila na izborima za BNV
  27. Završeni izbori za Nacionalne savete nacionalnih manjina
  28. Apsolutna pobeda liste „HRvati Zajedno“
  29. Skoro svaki četvrti Subotičanin danas može na glasanje
  30. Elektori liste „Makedonija u srcu“ napustili glasanje
  31. Održavaju se izbori za nacionalne savete nacionalnih manjina
  32. U Novom Pazaru uoči izbora za Bošnjačko nacionalno veće
  33. Paunović: Sve spremno za izbore za savete nacionalnih manjina
  34. 93. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  35. 92. sednica Republičke izborne komisije
  36. Nevladine organizacije: Velike tenzije u Sandžaku pred izbore za Bošnjačko nacionalno veće
  37. 91. sednica Republičke izborne komisije
  38. 90. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  39. 89. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  40. 88. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  41. 87. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  42. 86. еdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  43. 85. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  44. 84. sednica Republičke izborne komisije
  45. Spisak potvrđenih elektorskih prijava i informacija o održavanju elektorskih skupština
  46. 83. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  47. 82. sednica Republičke izborne komisije
  48. Potpisan Sporazum Samoopredjeljenje – Vakat je
  49. Papuga: Tražimo podršku OEBS-a za izbore nacionalnih saveta
  50. Saopštenje za javnost Izborne liste „VAKAT JE – Prof. dr. Sait Kačapor“: Prinuđeni smo da preko suda tražimo zaštitu prava Bošnjaka
  51. Saopštenje izborne liste „Samoopredjeljenje“: Republička izborna komisija pokušava da uspostavi posebna pravila za izbore za BNV
  52. 81. sednica Republičke izborne komisije
  53. 80. sednica Republičke izborne komisije
  54. 79. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  55. 78. sednica Republičke izborne komisije
  56. Hasani: PDD će učestovati na izborima za Nacionalni savet Albanaca
  57. 77. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  58. 76. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  59. 75. sednica Republičke izborne komisije
  60. 74. sednica Republičke izborne komisije
  61. 73. sednica Republičke izborne komisije
  62. 72. sednica Republičke izborne komisije
  63. Stanković: Očekujemo da će albanske partije učestvovati na izborima
  64. 71. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  65. 70. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  66. Ružić: Ne očekujem probleme na izborima u Preševu, Bujanovcu i Medveđi
  67. UNS: Zahtevi za kandidaturu novinara za nacionalne savete neprihvatljivi
  68. Paunović pozvala pripadnike manjina da iskoriste svoje biračko pravo
  69. Izbori za nacionalne savete nacionalnih manjina 4. novembra
  70. 69. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  71. 68. sednica Republičke izborne komisije
  72. 67. sednica Republičke izborne komisije
  73. 66. sednica Republičke izborne komisije
  74. 65. sednica Republičke izborne komisije
  75. 64. sednica Republičke izborne komisije
  76. 63. sednica Republičke izborne komisije
  77. 62. sednica Republičke izborne komisije
  78. 61. sednica Republičke izborne komisije
  79. 60. sednica Republičke izborne komisije
23 aprila, 2024
Banner Top
  1. Formirani svi nacionalni saveti nacionalnih manjina
  2. Rezultati ponovnih izbora za članove Nacionalnog saveta češke nacionalne manjine
  3. Rezultati ponovnih izbora za članove Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine
  4. Konačni rezultati izbora
  5. Ponovni izbori na dva biračka mesta za češku i rumunsku nacionalnu manjinu
  6. Najviše glasova za listu „Grupa birača ‘Senjuk’ Ivan Kuzma“
  7. Glasalo 28,46 odsto upisanih Slovenaca
  8. „Zajednica Čeha u Srbiji“ odnela pobedu
  9. Najviše je osvojila lista „Rumunska lista Dr Jon Omoran“
  10. Glasalo je 45,22 odsto upisanih Poljaka
  11. Pobeda liste „Gerhard Podunavske Švabe zajedno, Antun Bek“
  12. Najviše glasova za listu „Esnaf Kujtim Demir“
  13. Glasalo 12,90 odsto upisanih Grka
  14. Pobeda liste „Za pobedu Erdelj Osman“  
  15. Najviše glasova za listu „Sveevropski romski pokret“
  16. U većini mesta lista Vladimira Zaharijeva osvojila većinu glasova
  17. Veličkovski: Lista „Makedonija u srcu“ nije ni verifikovana
  18. Za listu „Rusini zajedno” najviše glasova
  19. Konferencija za štampu u Nacionalnom savitu bunjevačke nacionalne manjine
  20. Izborna lista „Hej, Slovaci“ Mihal Balaž izražava sumnju u rezultate izbora
  21.  „Vlasi za Srbiju“ pobedili u Žagubici
  22. Bez promena u bunjevačkom nacionalnom savetu
  23. Pobeda liste „Matica slovačka u Srbiji – Ljibuška Lakatoš – Matica slovenská v Srbsku – Libuška Lakatošová
  24. Pastor: Mađarska sloga dobila najveću podršku
  25. Kamberi vodi na izborima za Nacionalni savet Albanaca
  26. Ugljaninova lista pobedila na izborima za BNV
  27. Završeni izbori za Nacionalne savete nacionalnih manjina
  28. Apsolutna pobeda liste „HRvati Zajedno“
  29. Skoro svaki četvrti Subotičanin danas može na glasanje
  30. Elektori liste „Makedonija u srcu“ napustili glasanje
  31. Održavaju se izbori za nacionalne savete nacionalnih manjina
  32. U Novom Pazaru uoči izbora za Bošnjačko nacionalno veće
  33. Paunović: Sve spremno za izbore za savete nacionalnih manjina
  34. 93. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  35. 92. sednica Republičke izborne komisije
  36. Nevladine organizacije: Velike tenzije u Sandžaku pred izbore za Bošnjačko nacionalno veće
  37. 91. sednica Republičke izborne komisije
  38. 90. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  39. 89. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  40. 88. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  41. 87. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  42. 86. еdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  43. 85. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  44. 84. sednica Republičke izborne komisije
  45. Spisak potvrđenih elektorskih prijava i informacija o održavanju elektorskih skupština
  46. 83. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  47. 82. sednica Republičke izborne komisije
  48. Potpisan Sporazum Samoopredjeljenje – Vakat je
  49. Papuga: Tražimo podršku OEBS-a za izbore nacionalnih saveta
  50. Saopštenje za javnost Izborne liste „VAKAT JE – Prof. dr. Sait Kačapor“: Prinuđeni smo da preko suda tražimo zaštitu prava Bošnjaka
  51. Saopštenje izborne liste „Samoopredjeljenje“: Republička izborna komisija pokušava da uspostavi posebna pravila za izbore za BNV
  52. 81. sednica Republičke izborne komisije
  53. 80. sednica Republičke izborne komisije
  54. 79. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  55. 78. sednica Republičke izborne komisije
  56. Hasani: PDD će učestovati na izborima za Nacionalni savet Albanaca
  57. 77. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  58. 76. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  59. 75. sednica Republičke izborne komisije
  60. 74. sednica Republičke izborne komisije
  61. 73. sednica Republičke izborne komisije
  62. 72. sednica Republičke izborne komisije
  63. Stanković: Očekujemo da će albanske partije učestvovati na izborima
  64. 71. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  65. 70. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  66. Ružić: Ne očekujem probleme na izborima u Preševu, Bujanovcu i Medveđi
  67. UNS: Zahtevi za kandidaturu novinara za nacionalne savete neprihvatljivi
  68. Paunović pozvala pripadnike manjina da iskoriste svoje biračko pravo
  69. Izbori za nacionalne savete nacionalnih manjina 4. novembra
  70. 69. sеdnicа Rеpubličkе izbоrnе kоmisiје
  71. 68. sednica Republičke izborne komisije
  72. 67. sednica Republičke izborne komisije
  73. 66. sednica Republičke izborne komisije
  74. 65. sednica Republičke izborne komisije
  75. 64. sednica Republičke izborne komisije
  76. 63. sednica Republičke izborne komisije
  77. 62. sednica Republičke izborne komisije
  78. 61. sednica Republičke izborne komisije
  79. 60. sednica Republičke izborne komisije

2. NEMAČKA LISTA – DEUTSCHE LISTE

Izborna lista za Nacionalni savet nemačke nacionalne manjine – NEMAČKA LISTA – DEUTSCHE LISTE

Kandidati:

  1. Rudolf Vajs, 1964., profesor istorije, Subotica
  2. Robert Sabo, 1970., veterinarski tehničar, Zrenjanin
  3. Vlasta Brna, 1973., matičar, Kisač
  4. Marko Miler, 1987., master inženjer, Sremska Mitrovica
  5. Miroslav Brna, 1960., specijalizirani radnik na uzgoju divljači, Kisač
  6. Klara Toth – Glemba, 1962., profesor, Zrenjanin
  7. Janoš Althajm, 1962., profesor, Pančevo
  8. Saša Aćimović, 1973., ekonomista, Novi Sad
  9. Zorica Petrić, 1976., profesor nemačkog jezika, Zrenjanin
  10. Jevrem Stanić, 1959., diplomirani ekonomista i pravnik, Kisač
  11. Blaženka Vozar, 1977., proizvođač prehrambenih proizvoda, Kisač
  12. Katarina Nikolić, 1933., penzioner, Subotica
  13. Stevan Ceh, 1951., penzioner, Laćarak
  14. Mateja Štajn, 1978., službenik, Pančevo
  15. Elizabeta Engi, 1932., penzioner, Subotica

Nosilac liste

Rudolf Vajs,

profesor istorije, rođen 1964. godine

Program liste

– Kultura

– Obrazovanje

– Obaveštavanje

– Službena upotreba jezika i pisma

Izborna lista za Nacionalni savet albanske nacionalne manjine – DEMOKRATSKA PARTIJA – Dr cc NAGIP ARIFI | PARTIA DEMOKRATIKE – Dr sc NAGIP ARIFI

Kandidati:

1. Arber Pajaziti, 1984, prof. albanskog jezika, Bujanovac
Arber Pajaziti, prof. i gjuhës shqipe, Bujanoc
2. Zejni Fejzulahi, 1961, dipl. ing. mašinstva, Bujanovac
Zejni Fejzullahi, ing. dipl. i makinerisë, Bujanoc
3. Eljvere Salihi, 1961, dipl. vaspitačica, Bujanovac
Elvere Salihi, edukatore e dipl. Bujanoc
4. Ćenan Hetemi, 1961, prof. albanskog jezika, Preševo
Ćenan Hetemi, prof. i gjuhës shqipe, Preshevë
5. Edmond Isufi, 1981, pravnik, Bujanovac
Edmond Isufi, jurist baçelor, Bujanoc
6. Džejlane Jakupi, 1989, msc. ekonomista, Bujanovac
Džejlane Jakupi, msc. ekonomisë, Bujanoc
7. Naim Salihi, 1961, prof. srpskog jezika, Bujanovac
Naim Salihi, prof. i gjuhës serbe, Bujanoc
8. Bejzad Abdulahu, 1951, prof. albanskog jezika, Bujanovac
Bejzad Abdullahu, prof. i gjuhës shqipe, Bujanoc
9. Nedžmije Demiri, 1985, dipl. ekonomista, Preševo
Nedžmije Demiri, ekonomiste e dipl., Preshevë
10. Rahim Raimi, 1986, dipl. ekonomista, Bujanovac
Rahim Raimi, ekonomist i dipl., Bujanoc
11. Tahir Biljali, 1982, prof. geografije, Bujanovac
Tahir Bilalli, prof. i gjeografisë, Bujanoc
12. Emsalje Jahiji, 1990, dipl. biologije, Bujanovac
Emsale Jahiji, biologe e dipl., Bujanoc
13. Vigan Duraku, 1989, dipl. pravnik, Preševo
Vigan Duraku, jurist i dipl., Preshevë
14. Bajram Mustafa, 1965, prevodilac vii stepen, Medveđa
Bajram Mustafa, përkthyes shkalla vii, Medvegjë
15. Aurora Muharemi, 1988, studentkinja, Medveđa
Aurora Muharemi, studente, Medvegjë

Nosilac liste

Arber Pajaziti,

prof. albanskog jezika, rođen 1984. godine

Program liste

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.